Bordo-mavililerin internet sitesinden yapılan söylemede, kulübün çok güç bir yarıyıldan geçtiği, bu sürecin camiayı derinden üzdüğü belirtildi.

Şimdi Giriş Yapın

Geçen sezonun ilk yarısında yaşanan güçlü yarıyılın ardından ikinci devre geleceğe umutla bakmak ismine işler yapıldığı kaydolunan söylemede, şu ifadelere yer verildi:

“Bu sezon başı ise yoğun çalışmalarla beraber 2017-18 sezonuna daha umutla yürümek için zorunlu yardımları yaparak ekibimizi kuvvetlendirdik. Hep beraber muvaffak olmak, taraftarımızın suratını güldürmek için çok uğraştık ve yenilenmiş bir kadroyla coşkulu bir biçimde lige başladık ancak ligin ilk sekiz haftasında İstanbul dış sahasında oynadığımız üç yarışmayı kazanmaya yakın olup, kaybetmememize karşın değişik yarışmalarda beklenmedik bozgunlarla zafersiz bir yarıyıl geçirdik.”

Söylemede, zafersiz yarıyılda teknik adam farklılığı yapıldığı ancak ilk maçın da kısmetsizlikler neticeyi kaybedildiği anlatılarak, şunlar kaydolundu:

“Bedelli Trabzonsporlular, bu kırılgan süreçten kulübümüzü el birliği ile çıkarmak için birlikteliğe her zamankinden daha fazla gereksinimimiz olduğu kaçınılmaz bir hakikattir. İdareler gelip geçicidir, aslolan Trabzonspor’dur. Kulübümüze parasal ve manevi elimizden gelen ne varsa hiçbir temenni olmadan takviye olmaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu safhada kulübün ve dolayısıyla camianın kargaşaya çekilmesine ön ayak olmak, mesullük almaktan sakınmak hiçbir fayda sağlamaz.”

Mağlubiyet sonrası “Şimdi bütün zamanı.” diyerek kulübün ortada vazgeçilemeyeceğine işaret edilen söylemede, “Bu anlamda istifa natürel bir haktır ancak istifaların idare heyetine sunulmadan medyaya sevk edilmesi, hem de tüm camia derin bir yeis içerisindeyken bu hareketin yapılmasının ne anlama geldiğinin takdirini siz bedelli Trabzonsporlulara vazgeçiyoruz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Kulüp söylemesinde, herkes gibi idarelerin de doğru ve yanlış kararlar alabileceğine vurgu yapılarak, bunun, mevcut idare için de geçerli olduğu belirtildi.

Bu günlerin de geride kalacağından kimsenin kuşkusunun olmaması istenen söylemede, günün, birbirine sırtını yaslayabilme ve kenetlenme zamanı olduğu ifade edildi.

Diğer Yazılar

Kategoriler: Extra

DÜNYA KUPASI KAYIP BONUSU

LİSANSLI, GÜVENİLİR, HIZLI ÇEKİM!

HEMEN ÜYE OL